Jak zwrócić duże towary kupione w sieci?

Zakupy w sieci z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dane wskazują, że wynika to przede wszystkim z wygody, szybkości i możliwości kupowania o dowolnej porze dnia i nocy, a także w niedziele, które od pewnego czasu są dniami z zakazem handlu (1). Jednak, o ile kupowanie ubrań czy kosmetyków w sieci nie wiąże się z problemem ich zwrotu, to dość trudne jest zwracanie np. mebli kupionych w Internecie. Jak to zrobić?

Zwrot przesyłki kupionej w Internecie w świetle regulacji prawnych

Prawo stanowi, że każda osoba, która kupiła towar poza lokalem sklepu, w tym również w Internecie, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciągu 14 dni od otrzymania zakupionej rzeczy. Nie musi wiązać się to z wadą towaru ani innymi uchybieniami ze strony sprzedającego. W takiej sytuacji konieczne jest jedynie terminowe odesłanie towaru sprzedającemu.
Dla wielu osób koszt oddania towaru o znacznej wielkości jest problematyczny z uwagi na wysoką cenę za wysyłkę. Dotyczy to sytuacji gdy koszty transportu towaru do sklepu musi ponieść osoba zwracająca. Ale nie oznacza to, że trzeba zapłacić krocie za np. meble, sprzęt AGD czy materiały budowlane. Rozwiązaniem jest zmiana kuriera lub wybór firmy transportowej. Dlaczego?

Kiedy warto wybrać usługi firmy transportowej by zwrócić towar do sklepu internetowego?

Paczki, które można wysłać kurierem, na ogół mają wagę do maksymalnie 30 kg i łączne wymiary do ok. 350 cm. Dlatego kurierem można odesłać np. parę butów lub kosmetyki. Ale problem pojawia się podczas zwrotu np. brodzika prysznicowego lub dużych mebli. Dość problematyczna dla wielu osób jest również sytuacja, gdy towar kupiło się w zagranicznym sklepie i teraz pojawiła się konieczność zwrotu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zwrot towaru z firmą transportową, ponieważ koszty transportu u kuriera mogą wynieść nawet kilkaset złotych.

Co przetransportuje firma transportowa i dlaczego jest dobrą alternatywą dla usług kurierskich?

Busem dostawczym można przewieść niemal wszystko. Wynika to z faktu, że firmy transportowe dysponują dużymi pojazdami, w tym również autami ciężarowymi, co pozwala przewozić duże rzeczy. W ten sposób transportuje się m.in.: motocykle, samochody, zwierzęta itp. Dlatego też, w sytuacji gdy chcemy odesłać do sklepu internetowego dużą rzecz, to usługi firmy transportowej są najlepszym wyborem. Nie ma przy tym znaczenia czy przewóz odbędzie się na terenie Polski czy całej Europy, bo takie usługi są standardowe dla wielu przewoźników.
Inną zaletą wynajmu firmy transportowej jest usługa „door-to-door”, czyli odebranie towaru bezpośrednio od nadawcy i dostarczenie aż pod drzwi odbiorcy, bo jest bardzo komfortowe.

Magazynowanie, transport i spedycja a ograniczenia związane z pandemią Covid19

Obostrzenia związane z pandemią Covid19 dotknęły przewoźników na całym świecie, a trudna sytuacja codzienna udowodniła jak istotne znaczenie ma transport. Tak naprawdę bez pracy kierowców codzienne życie ludzi na całym świecie nie byłoby już możliwe. W dobie pandemii odczuliśmy to jeszcze mocniej, a przewoźnicy zmuszeni byli pracować dłużej i w trudniejszych warunkach by zapewnić ciągłość dostaw do sklepów i obsługiwać klientów indywidualnych. Nie bez przesady można ich określić „bohaterami obecnych czasów”. Co więcej, wydaje się, że obecnie nic nie jest w stanie zatrzymać transportu, a przewoźnicy dokładają starań, by nawet w trudnym okresie pandemii działo to bez zarzutu, często ryzykując nawet własnym zdrowiem.

Jak znaleźć odpowiednią firmę transportową, która szybko i tanio przewiezie rzeczy o dużych gabarytach?

Szukając profesjonalnego i sprawdzonego dostawcy warto skorzystać z serwisu aukcji transportowych – Clicktrans. Jest to baza tysięcy przewoźników, którzy realizują usługi na terenie Polski i całej Unii Europejskiej.
W serwisie Clicktrans znalezienie odpowiedniej firmy transportowej jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy dodać ogłoszenie, opisać oczekiwania i zaproponować wycenę. Serwis działa na zasadzie aukcji, a więc przewoźnicy niejako „rywalizują” o klienta, proponując konkurencyjne ceny. Ostatecznie to osoba zlecająca wybiera firmę, której oferta najbardziej przypadnie jej do gustu.
Co więcej, decydując się na skorzystanie z serwisu Clicktrans, klient zyskuje pewność, że firma transportowa przewiezie towar we wskazanym terminie.

By zwrócić duże towary zakupione w Internecie warto wybrać usługi renomowanej firmy transportowej. Bazę takich firm można znaleźć w serwisie Clicktrans.

Udostępnij: